Taktický trénink A1 (určený všem střelcům s dostatečnou střeleckou průpravou) je civilní variantou tréninku, kde je striktně vyžadováno skryté nošení krátké kulové zbraně. Zbraň je ve stavu jak nosíte ve svém běžném životě nebo ve stavu jak potřebuje potrénovat. Frekventant použije ke střelbě krátkou kulovou zbraň dle jeho vlastní volby minimální ráže 9x19 mm. Zbraň může být osazena optoelektonickým zaměřovačem nebo laserem. Počet zásobníku je libovolný, ale musejí umožnit pojmout minimálně 30 kusů nábojů (např. 2 zásobníky po 15 nábojích atp.).

V konkrétních položkách může být vyžadována nějaká forma zátěže (kliky, sprinty, točení okolo své osy, tahání předmětů atd.), proto musí frekventant sám posoudit zda mu jeho zdravotní stav dovoluje provádět danou zátěž a zda je schopen se tréninku účastnit (před registrací se poraďte se svým ošetřujícím lékařem!). Pro registraci se nevyžaduje žádný konkrétní kurz, ale frekventant musí být na takové úrovni, aby zvládl dané situace s adekvátní bezpečností (prst mimo spoušť během přesunů, při změně pozic atd.). V jednotlivých položkách se může objevit (střelba v leže, spoza krytu, za pohybu atd.), proto od vás očekáváme (zvládnuté nucené i taktické přebití, zvládnutou střelbu ze změny pozic jako klek, leh, bok atp., zvládnuté ovládání zbraně a střelbu jednou rukou, zvládnutou střelbu za pohybu vpřed i vzad, zvládnutou střelba ze zastávek, zvládnutou střelbu z poza krytu a krájení překážek, zvládnuté odhledy cíle a kontrolu okolí, zvládnutou střelba ve dvou a více členém teamu, zvládnutou střelbu na extrémně krátkou vzdálenost, zvládnuté základní techniky ochrany VIP atp.).

Celý trénink se nese v duchu přiblížení se realitě, kdy se po ukončení položky nevybíjí zbraň a neprovádí „rána jistoty“, ale zbraň se vrací do pouzdra ve stavu v jakém byla po dostřílení položky.

Cena tréninku je 550 Kč/osoba (v ceně je pronájem střelnice, poplatek správci střelnice, pronájem hardoxových torzo terčů, pronájem střeleckých zábran atp.).

V čase od 09-17 hodin, na venkovní střelnici u Velké Bíteše.

S sebou krátkou kulovou zbraň ideálně ráže 9x19 mm, min. 500 ks nábojů schválených ke střelbě na venkovní střelnici (v případě, že si chcete „okořenit“ trénink vemte si s sebou i dýmovnici). Pouzdro na zbraň, ideálně boční opaskové, opaskovou sumku na zásobník a dostatečný počet zásobníků. Pevnou obuv, dlouhé civilní kalhoty a civilní oblečení, střelecké ochranné brýle, sluchátka nebo špunty. Jídlo a pití, doporučujeme si vzít i náhradní oblečení.

Dobrovolná varianta A1/PA (PostApo), během celé akce bude mít frekventant veškeré zásoby jídla, pití a střeliva u sebe (batoh na zádech), i zde stále platí varianta skrytého nošení. V průběhu celého tréninku A1/PA je důrazně zakázano chodit a brát si věci z auta nebo jiného místa (auta se zamknou a klíče budou uschovány mimo dosah frekventantů). Páskování zásobníků bude probíhat společně a to v časovém úseku např. 300 vteřin, kdy během tohoto okna bude frekventant muset stihnout i vlastní občerstvení (varianta jídlo a pití v batohu neplatí pro camelbak atp.).